28 stycznia 2011

Jaki miód na jakie schorzenia!

Źródło: www.sxc.hu
Miód miodowi nie równy. Jak wiemy ten słodki przysmak uzyskać można  z wielu roślin. To właśnie sposób jego pozyskania decyduje o jego właściwościach chemicznych. W zależności od składników posiada on także nieco inne właściwości lecznicze. 


Poniżej prezentujemy najpopularniejsze rodzaje miodu wraz ze wskazaniami do ich stosowania. 


Miód akacjowy – ten typ miodu rekomendujemy przede wszystkim diabetykom. Jest on wskazany przy przeziębieniach oraz trudnościach z trawieniem pokarmów. Pomoże także w przypadku schorzeń nerek oraz przewodu moczowego.

Miód lipowy – jego działanie opiera się przede wszystkim na uspokojeniu ciała i umysłu. Dla wzmocnienia efektu podaje się go w herbacie z kwiatu lipowego. Rekomendujemy jego spożycie także w chorobach, które objawiają się gorączką oraz pomocniczo w leczeniu kaszlu, zapalenia oskrzeli, przeziębienia, stanach niepokoju oraz bezsenności.

·       Miód gryczany – polecany jest przede wszystkim jako substancja pomocnicza w leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych (nieżytów). Sprzyja on także tworzeniu się kostnicy po złamaniach. Pomocny okaże się również w stanach wyczerpania nerwowego oraz przy miażdżycy, nadciśnieniu, zapaleniu nerek oraz przy grypach gorączkowych.

Miód spadziowy – ten rodzaj miodu zawiera dużo białka. To właśnie jemu zawdzięcza swoje ogromne wartości odżywcze i lecznicze. Stosowany jest on pomocniczo przy anemiach i zaburzeniach przemiany materii.

·         Miód rzepakowy – ten rodzaj miodu pomoże nam w leczeniu schorzeń płucnych oraz sercowych. Może być także stosowany przy zaparciach oraz przy schorzeniach wątroby i przewodu moczowego.

Miód wrzosowy
– jego zastosowanie to przede wszystkim leczenie prostaty.

·        Miód wielokwiatowy – pomocniczo możemy go stosować w przypadku kataru siennego oraz alergii. Pomoże nam także w leczeniu przeziębienia oraz przy chorobie serca.